Mgr. Daniel Havlík 
Telefon:
Email:
od 2012 Moravskoslezský kraj Krajský úřad - Náměstek hejtmana kraje pro dopravu, silniční hospodářství, životní prostředí a zemědělství
od 2006 Obec Ludgeřovice - Starosta
od 2004 Městský úřad Hlučín - vedoucí odboru sociálních věcí 
od 1996 Pedagogicko psychologická poradna - speciální pedagog
Více informací zde...

  

 

Mgr. Josef Melecký
Telefon: +420 602 502 478
Email: josef.melecky@provalve.cz
Více informací zde...
 
 
 
 

 

Martin Hrdinka
Moderátor, scenárista, producent ...
Email:
Telefon:
Více informací zde...
 
 

 

Tomáš Petreček
Sportovec, horolezec, hasič - záchranář
Email:
Telefon:
Od roku 2000 pracuje u Hasičského záchranného sboru v Opavě, je členem reprezentačního týmu v Adventure race (tým Black Hill – Salomon/OpavaNet), věnuje se především horskému kolu, terénnímu a orientačnímu běhu, horol, plavání a kajaku. Je horolezec, účastní se také expedic na osmitisícové vrcholy.
Více informací zde...
 

 

MUDr. David Rumpík
Telefon:
Email:
Ve své odborné praxi se již 18 let věnuje léčbě neplodnosti metodami asistované reprodukce včetně programů darování a náhradního mateřství. Od července 2009 byl –za Českou gynekologicko-porodnickou společnost - členem komise pro náhradní mateřství zřízené při Ministerstvu spravedlnosti. Patří mezi průkopníky náhradního mateřství v České republice.  Spolupodílel se na zpracování oficiálního stanoviska SAR ČGSP v otázce náhradního mateřství.
V roce 2012 zahájil postgraduální vzdělávací program na Masarykově univerzitě v Brně. Téma – Etické a právní aspekty surogátního mateřství.
Více informací zde...
Videopozdrav

 

Ing. Libor Witassek
Podnikatel, kybernetik, manažer nadnárodní GCE Group se sídlem v Malmö
Člen představenstva mezinárodní poradenské skupiny Allied Consultants Europe se sídlem ve Stuttgartu a působností v 15 zemích Evropy. Vedoucí partner české společnosti DC VISION specializující se na budování organických systémů řízení. V rámci své profesní činnosti získal řadu českých i mezinárodních ocenění, prosadil se jako manažerský specialista u řady evropských i globálních manažerů. Je absolventem Vysokého učení technického v Brně v oboru Technická kybernetika, Univerzity M. Kopernika v Toruni v oboru Mezinárodní marketing management a na Dominican University v Chicagu získal titul MBA. Působí rovněž jako přední donátor v Nadačním fondu proti korupci.
 
 
 
 

 

 

MUDr. Roman Staněk
Člen redakční rady Urologie pro praxi, recenzent české urologie 
Více informací zde...
 
 
 
 

 

 

ČTVRTEK 3. 12. 2020 OTEVÍRÁME - TĚŠÍME SE NA VÁS

 
Vládní opatření jsou rozvolněna a MY OPĚTOVNĚ OTEVÍRÁME NAŠE CENTRUM ŽIVOTA!!!
 
Zítra 3. 12. 2020 v 09:00h budeme na značkách, přijďte na skvělou kávu nebo úžasný čaj TEAHOUSE. Máme nový nápojový lístek.
 
Upozornění!!! Na základě vládních opatření může být v naší kavárně najednou maximálně 15 sedících osob
 
Samozřejmě budeme dbát na další dodržení opatření (roušky, odstup a používání dezinfekce)
Těšíme se na Vás
 

Přidáno dne: 1. 12. 2020

SVAŘÁK NA MÍRÁKU

 

Všechny Vás srdečně zveme v PÁTEK 4. 12. 2020 v době od 12:00 do 18:00h na Mírové náměstí v Ostravě-Vítkovicích do našeho útulného stánku. Budeme mít pro Vás připraven skvělý svařáček, lahodnou medovinu, úžasnou Kávu života a nebo také lahodné čaje TEAHOUSE. Kromě jiného budeme mít i nějaké dobroty k zakousnutí...

V 16:30h budeme sledovat online rozsvícení vánočního stromu v Ostravě-Vítkovicích na náměstí Jiřího z Poděbrad, které provede pan starosta Richard Čermák.

 

Těšíme se na Vás

 

Přidáno dne: 1. 12. 2020

ONEMOCNĚNÍ PROSTATY? PREVENCE JE ZÁKLAD!!!

 
Měsíc listopad by měl být právě u mužů měsícem prevence. Minulý týden jsme Vám zveřejnili letáček k samovyšetření varlat, nyní se zaměříme na další onemocnění - PROSTATY
 
Bohužel rakovina PROSTATY je jedním z nejčastějších onkologických onemocnění u mužů!!! Základem je prevence, která je bezbolestivá a po překročení 50 let věku ( v případě pozitivní rodinné anamnézy - otec, děda se doporučuje podstoupit první vyšetření ve 40. letech věku), by jej povinně měli absolvovat všichni páni.
Proč? Včasným zjištěním záchytu tohoto onemocnění se vyhnete řadě problému, dokonce můžete být s touto diagnózou pouze pozorován a pomocí léků můžete dosáhnout kýženého výsledku.
 
Bohužel každoročně onemocnění tímto onemocněním přes 7.000 mužů a prognóza do dalších let není příznivá. Muži jsou totiž k tomuto onemocnění ostýchaví a mnohdy přicházejí do ambulance urologa velmi pozdě.
 
Jaké jsou rizikové faktory🧑‍⚕️:
- věk
- rodinná anamnéza (touto nemocí onemocněl někdo od Vás)
- konzumace nezdravého jídla
- obezita a kouření
- stresové prostředí
 
 
Jak se nádor prostaty projevuje:
- časté močení během dne a také v noci
- slabý proud při močení a její malé množství
- pocit nutkání na močení
- problém se zahájením močení
 
 
Co dělat, když spadám do výše uvedené skupiny a zjistil jsem uvedené symptomy onemocnění?
Navštivte svého praktického lékaře nebo ambulanci urologa, seznam ambulancí najdete mimo pod tímto odkazem: http://www.nfpavlanovotneho.cz/.../onkourologicka-prevence a svěřte se mu se svým problémem.
 
Léčba tohoto onemocnění probíhá několik způsoby, které mají za cíl brát co nejvíce na zřetel další omezení pro muže
 
TAKŽE PÁNOVÉ, LETOS BOHUŽEL NEPOŘÁDÁME SPOLEČNOU PREVENTIVNÍ AKCI, ALE POKUD BY JSTE MĚLI ZÁJEM SE NECHAT VYŠETŘIT, KLIDNĚ NÁM NAPIŠTE na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel: 604 455 673 a my Vám vyšetření domluvíme
 
A NEZAPOMÍNEJTE PÁNOVÉ, MOVEMBER JE MĚSÍCEM, KDY PĚCUJEME NEJENOM O SVŮJ KNÍR NEBO PLNOVOUS, ALE TAKÉ O SVÉ ZDRAVÍ!!!!
 

Přidáno dne: 10. 11. 2020

3-2-1 STARTUJEME, AKCE VÁNOCE ZA STOVKU JE TADY PROSÍME O SDÍLENÍ

 
Každoročně rozdáváme před Vánoci dárky onkologickým pacientům, kteří se nacházejí v této době během jejich pobytu v nemocnicích v Moravskoslezském kraji
Letos byla tato akce k vůli pandemii COVID-19 v ohrožení, ale nebojte přátelé, letos už POPÁTÉ dárky onkologickým pacientům rozvezeme. Přestože to nebude s žádným doprovodným programem tak ve čtvrtek 17. 12. 2020 dárky na správnou adresu doručíme.
 
Co k tomu potřebujeme! Trošku Vaší vstřícnosti MOOOC PROSÍME, JETLI BY JSTE NÁM MOHLI POSLAT VAŠI ZBYTNOU STOKORUNU (případně vyšší částku) a my za tyto vybrané peníze koupíme vánoční dárky pro onkologické pacienty (letos jsme se rozhodli pro vitamíny, další drobnosti a taky od nás obdrží pacienti Kávu Života)
PROSÍM, svůj finanční příspěvek pošlete na sbírkový účet číslo 94 - 4218494339/0800, VS:17122020, v poznámce uveďte: "Radostné Vánoce". aktuální stav tohoto transparentního účtu můžete sledovat pod tímto odkazem: Transparentní účty | Česká spořitelna (csas.cz)
 
Děkujeme všem za podporu a přátelé, VE ČTVRTEK 17. 12. 2020 JDEME NA TO
 

Přidáno dne: 24. 11. 2020

PREVENCE JE ZÁKLAD!!! MUDr. TOMÁŠ BLAŽEK

 
POJĎTE S NÁMI DEBATOVAT - NEDĚLE 8. 11. 2020 v 18:00h
Měsíc MOVEMBER nám začal a měsíc prevence hlavně pro mužské polovičky obzvláště. V neděli v 18:00h bude s námi diskutovat úžasný člověk a hlavně skvělý lékař - MUDr. TOMÁŠ BLAŽEK - onkolog Kliniky onkologie Fakultní nemocnice Ostrava. Chcete se něco dozvědět o prevenci a také léčbě onemocnění varlat, prostaty, ledvin a močového měchýře? Máte dotaz? Klikněte na níže uvedený odkaz...Připojte se do debaty, rádi Vás tam uvítáme. 
 
Připojit se přes Google Meet: meet.google.com/one-xtgf-eii

Přidáno dne: 6. 11. 2020