Mgr. Daniel Havlík 
Telefon:
Email:
od 2012 Moravskoslezský kraj Krajský úřad - Náměstek hejtmana kraje pro dopravu, silniční hospodářství, životní prostředí a zemědělství
od 2006 Obec Ludgeřovice - Starosta
od 2004 Městský úřad Hlučín - vedoucí odboru sociálních věcí 
od 1996 Pedagogicko psychologická poradna - speciální pedagog
Více informací zde...

  

 

Mgr. Josef Melecký
Telefon: +420 602 502 478
Email: josef.melecky@provalve.cz
Více informací zde...
 
 
 
 

 

Martin Hrdinka
Moderátor, scenárista, producent ...
Email:
Telefon:
Více informací zde...
 
 

 

Tomáš Petreček
Sportovec, horolezec, hasič - záchranář
Email:
Telefon:
Od roku 2000 pracuje u Hasičského záchranného sboru v Opavě, je členem reprezentačního týmu v Adventure race (tým Black Hill – Salomon/OpavaNet), věnuje se především horskému kolu, terénnímu a orientačnímu běhu, horol, plavání a kajaku. Je horolezec, účastní se také expedic na osmitisícové vrcholy.
Více informací zde...
 

 

MUDr. David Rumpík
Telefon:
Email:
Ve své odborné praxi se již 18 let věnuje léčbě neplodnosti metodami asistované reprodukce včetně programů darování a náhradního mateřství. Od července 2009 byl –za Českou gynekologicko-porodnickou společnost - členem komise pro náhradní mateřství zřízené při Ministerstvu spravedlnosti. Patří mezi průkopníky náhradního mateřství v České republice.  Spolupodílel se na zpracování oficiálního stanoviska SAR ČGSP v otázce náhradního mateřství.
V roce 2012 zahájil postgraduální vzdělávací program na Masarykově univerzitě v Brně. Téma – Etické a právní aspekty surogátního mateřství.
Více informací zde...
Videopozdrav

 

Ing. Libor Witassek
Podnikatel, kybernetik, manažer nadnárodní GCE Group se sídlem v Malmö
Člen představenstva mezinárodní poradenské skupiny Allied Consultants Europe se sídlem ve Stuttgartu a působností v 15 zemích Evropy. Vedoucí partner české společnosti DC VISION specializující se na budování organických systémů řízení. V rámci své profesní činnosti získal řadu českých i mezinárodních ocenění, prosadil se jako manažerský specialista u řady evropských i globálních manažerů. Je absolventem Vysokého učení technického v Brně v oboru Technická kybernetika, Univerzity M. Kopernika v Toruni v oboru Mezinárodní marketing management a na Dominican University v Chicagu získal titul MBA. Působí rovněž jako přední donátor v Nadačním fondu proti korupci.
 
 
 
 

 

 

MUDr. Roman Staněk
Člen redakční rady Urologie pro praxi, recenzent české urologie 
Více informací zde...
 
 
 
 

 

 

DNES JSME DAROVALI VÍTKOVICKÉ NEMOCNICI 30.000,-Kč - PACIENTI ODDĚLENÍ CHIRURGIE MAJÍ NOVOU NADĚJI!!!

Všechny Vás zdravím.

Pacientům chirurgického oddělení Vítkovické nemocnice a.s. svitla nová naděje. Po velmi dlouhém jednání s vedením chirurgického oddělení, které mimo jiné patří k nejlepším oddělením tohoto typu na Moravě a vedením vítkovické nemocnice, jsme dnes odeslali na účet vítkovické nemocnice z našeho běžného účtu částku 30.000,-Kč.

Na co bude tato částka určena?
Je to jednoduché!!! Částka je účelově určena na zakoupení speciálního přípravku PERMACOL, který je... určen k aplikaci pacientům trpících periproktální píštělí. Mnoho z Vás si řekne, co to ta periproktální píštěl je? Jedná se o velmi specifické onemocnění, kterým trpí převážně občané, vykonávající sedavé zaměstnání (úředníci, řidiči z povolání a další), ale také bohužel onkologičtí pacienti, kteří podstoupili CHEMOTERAPEUTICKOU LÉČBU. U nich toto onemocnění vypukne v důsledku vedlejších účinku předchozí léčby...Toto onemocnění se projevuje v oblasti konečníku vytvořením abscesu, který následně se může přeměnit na píštěl (dutý otvor, který spojuje zevní stranu zadnice s tlustým střevem). Jelikož do současné doby byla možná pouze velmi bolestivá a navíc radikální chirurgická léčba, mnoho lidí mělo z této operace oprávněně noční můru. Lékaři chirurgického oddělení vítkovické nemocnice začali jako jedni z prvních, na sklonku roku 2015, nabízet pacientům možnost léčby pomocí přípravku Permacol (speciální pasta, mimo jiné z výtažku prasete), který je jednoduše do ústí píštěle operačně aplikován, nicméně úspěšnost léčby je velmi příznivá...
Bohužel, tento přípravek není do současné doby hrazen z veřejného zdravotního pojištění, proto jsme se rozhodli přispět na zakoupení 3ks tohoto přípravku (jeden stojí 10.000,-Kč).
Přípavek bude po dohodě s vedením oddělení chirurgie určen specifickým pacientům. Zástupci našeho nadačního fondu budou následně informováni o aplikaci tohoto přípravku konkrétním lidem, a pokud následně budou tito pacienti souhlasit s uveřejněním jejich příběhu, rádi je na našich stránkách zveřejníme...

Moc děkuji všem dárcům, kteří jste nám přispěli!!! Velmi rádi budeme podporovat nové možnosti léčby onkologický pacientů, byť v tomto případu vyléčených...

s pozdravem Váš Pavel

 

Přidáno dne: 4. 5. 2017

 

 

 

VÝTĚŽEK Z BENEFIČNÍHO KONCERTU ČINÍ ČÁSTKU 4.300,-Kč - DĚKUJEME!!!

Všechny Vás zdravím,

v pátek 21. 4. 2017 byla otevřena na OÚ Chlebičov putovní pokladnička k naší veřejné sbírce. Pokladnička byla umístěna při vstupu do kostela Sv. Václava v Opavě a to při benefičním koncertu smíšeného pěveckého sboru Janáček.
Celkový výtěžek z koncertu činí částku 4.300,-Kč. Všem dárcům upřímně děkujeme!!!

Přidáno dne: 24. 4. 2017

Přidáno dne: 31. 3. 2017

 

 

ANDREJ BABIŠ PODPOŘÍ I DÍKY NAŠEMU NADAČNÍMU FONDU MALÉHO ALEŠKA JONŠTU ČASTKOU 100.000,-Kč!!!

Všechny Vás zdravím.

Dnešní den byl od rána pro mě šílený, ale pro náš fond mám samé pozitivní zprávy.
Někdy před měsícem se rozhodla paní Hanka Jonštová požádat přes webový formulář stránky 52milionu.cz o příspěvek pro svého syna Aleška.
Příběh Aleška sledujeme už od počátku, kdy jsme byli požádáni o pomoc tomuto klučíkovi. Samozřejmě paní Hanka mě nic neřekla, protože předpokládala že nebude vybrána.
Nicméně, mě jedno krásné pondělí zazvonil při jízdě ze Zlína domů... telefon, a k mému údivu mě volala paní z kanceláře pana Babiše. Samozřejmě jsem si myslel, že se jedná o žert, ale ono se o žert nejednalo. Paní byla velmi dobře informována o činnosti našeho nadačního fondu a v podstatě si chtěla potvrdit informace o Aleškovi. Následně jsem teprve pochopil, že se jedná o šlechetný čin, kdy se náš ministr financí rozhodl rozdat potřebným 52 miliónů, které podle některých měl odvést od rozpočtu naší statní kasy za nezdaněné dluhopisy.
S paní jsem si následně ještě několikrát vyměnil informace, dodal potřebné podklady a čekal jsem na rozhodnutí pana ministra.

A to mě přišlo dnes večer. "Vážený pane Novotný, rozhodl jsem se podpořit paní Hanku Jonšotovou a jejího syna Aleška v jejich tíživé situaci finanční částkou 100.000,-Kč..."

Neuvěřitelné se stalo skutečným, paní Hance jsem už radostnou zprávu oznámil, zrovna teď jsou na komplexním vyšetření v Brně.

Pane ministře (Ing. Andrej Babiš), ať o Vás lidé říkají co chtějí, ať jste jaký jste, v jedné věci před Vámi smekám. Jste první člověk tak vysoce postavený, kterého znám, jež se rozhodl rozdat mezi potřebné lidi takovou finanční sumu. Kdokoliv jiný by se mohl rozhodnout peníze použít ve svůj prospěch, vy jste se rozhodl je poskytnout na velmi dobrou věc. JEŠTE JEDNOU VÁM ZA CELÝ NADAČNÍ FOND DĚKUJI!!!

PS: Budeme Vás samozřejmě informovat o dalším průběhu předání finančního daru paní Hance Jonštové!!! ALEŠKU MOC TI PŘEJI, AŤ TI TYTO PENÍZE ASPOŇ TROŠKU ULEVÍ OD TVÝCH ÚTRAP!!!!

s pozdravem Váš Pavel

Přidáno dne: 23. 3. 2017

 

 

OD PONDĚLÍ 3. 4. 2017 BUDEME ZPŘÍJEMŇOVAT POBYT PACIENTŮM KLINIKY HEMATOONKOLOGIE FN OSTRAVA - DOBROVOLNÍCI ZAČÍNAJÍ FUNGOVAT

Všechny Vás zdravím.


Dneska absolvovala první skupina dobrovolníků školení z předpisů BOZP a PO ve FN Ostrava.
Jak jsme Vás informovali v únoru letošního roku, zájemci o výkon funkce dobrovolníka na lůžkovém oddělení Hematoonkologické (a posléze i Onkologické) klinice FN Ostrava, absolvovali vstupní pohovor v ostravské charitě. Po úspěšném absolvování tohoto vstupního pohovoru se první část těchto dobrovolníků dnes sešla ve FN Ostrava. Po přivítání si prohlédli za účasti vrchní setry paní Mgr. Hašové lůžkové oddělení hematoonkologické kliniky a následně je paní Karásková z úseku sociálních pracovnic proškolila z předpisů BOZP a PO a také z používání některých zařízení v této klinice.

Od pondělí 3. dubna 2017 budou tito dobrovolníci společně s dalšími, kteří posléze absolvují úspěšně vstupní pohovor, v nepravidelných intervalech zpříjemňovat pobyt pacientům lůžkového oddělení Kliniky hematoonkologie.

Tímto bych chtěl všem těmto zájemcům (celkem Vás je necelých 40) poděkovat a přeji jim, ať je práce dobrovolníka naplňuje a přinese jim do dalšího života jenom mnoho pozitivních životních zkušeností. Rovněž děkuji paní Katce Hašové, paní Karáskové z FN Ostrava a paní Camfrlové z ostravské charity za hladký průběh vstupního pohovoru, školení a prohlídky prostor pro výkon dobrovolníka.

PS: Informace pro ostatní zájemce. Pokud se chcete i vy zapojit a obětovat trošku svého drahocenného času a zpříjemnit tak pobyt pacientům hematoonkologické kliniky, můžete se ještě přihlásit. V případě zájmu mě pište na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

s pozdravem Vás Pavel

Přidáno dne: 31. 3. 2017

 

 

DĚTSKÝ STACIONÁŘ MRAVENEČEK POUŽÍVÁ PRO SVÉ KLIENTY NOVÉ POJEZDOVÉ ZAŘÍZENÍ

Všechny Vás zdravím.

Jak jsem Vám už psal v předešlém příspěvku, dnešní den byl pro mě od rána šílený, ale ve své podstatě skvělý. Od roku 2002 jsem se společně s mými velkými kamarády ANDREASEM DRASTÍKEM A Ing. PETREM KAŠNÝM podílel na organizování, dovolím si tvrdit největší akce podobné charakteru v okrese Opava, charitativní akce "POMOZTE POSTIŽENÝM DĚTEM". Tuto akci každoročně pořádal Okresní fotbalový svaz Opava společně s dalšími cca. 120 partnery z celého Moravskoslezského kraje. Za celou dobu trvání této akce jsme zástupcům Dětského stacionáře Mraveneček při Charitě Opava předali částku přesahující 3,4mil. Kč!!!

V loňském roce jsme v červnu v Kravařích na slavnostním vyhlášení této akce předali vedoucí Dětského stacionáře Mraveneček paní Janě Konopkové šek na částku ve výši 366.000,-Kč.Tuto finanční částku použili zástupci Charity Opava na pořízení a montáž stropního pojezdu, který bude sloužit k přepravě klientů uvedeného stacionáře (v současné době jich je celkem 18). Celkové náklady na toto závěsné zařízení činily 900.000,-Kč, z toho částkou 500.000,-Kč přispěl Moravskoslezský kraj a dále pak zástupci Armády České republiky s posádkou v Opavě a další drobní sponzoři.
Dneska v 09:30h jsem se zúčastnil za organizátory naší charitativní akce, slavnostního uvedení do provozu tohoto stropního pojezdu a to v samotném stacionáři Mraveneček, ul. Jungmannova v Opavě.
Musím říct, že já osobně do tohoto zařízení chodím už 14 let, a vždy jsem přivítán velmi přívětivě a cítím se zde skvěle. Někdy před 10lety jsme s paní vedoucí Janou Konopkovou začali hovořit o nutnosti pořídit uvedené stropní pojezdové zařízení, jelikož práce pro sociální pracovnice zdejšího zařízení je velmi náročná!!!

Smekám před celým personálem uvedeného stacionáře klobouk, protože jejich práce není vidět, ale bez ní se neobejdeme. TAKY MĚ VELMI POTĚSILA ÚŽASNÁ KRONIKA, kterou stacionář vede. Dokonce jsem se tam našel i já, když jsme před čtyřmi lety navštívili se zástupci municipalit a partnerů stacionář a nějaké věci předali jeho klientům!!!

Musím z tohoto místa poděkovat ještě jednou Andymu Drastíkovi a Ing. Petrovi Kašnému, že jsme těch předešlých 15.ročníků uspořádali!!! Bohužel v lednu 2017 dopadly volby do OFS Opava tak jak dopadly, a přestože jsme se s novým vedením sešli a musím říct, že proběhla i velmi věcná diskuze, v současné době to vypadá, že tato úspěšná akce nebude v letošním roce pokračovat...

Nicméně jsem dnes panu řediteli Charity Opava a paní vedoucí stacionáře Janě Konopkové slíbil, že náš nadační fond bude pokračovat v podpoře tohoto skvělého stacionáře i nadále. Proto bychom rádi v letošním roce chtěli přispět na pořízení ještě jedné ovládací jednotky k tomuto pojezdovému zařízení (cca.90.000,-Kč) a také na zastřešení terasy uvedeného stacionáře. Přesné instrukce k pomoci tomuto zařízení Vám uveřejním v co nejkratší době!!!

Vážení klienti uvedeného stacionáře Mraveneček a také vážení zaměstnanci. Ať Vám toto pojezdové zařízení slouží ku prospěchu věci a ať si jej co nejvíce užijete!!!

s pozdravem Váš Pavel

Přidáno dne: 23. 3. 2017