NOVINKY  

UDĚLEJTE RADOST SVÝM BLÍZKÝM - KUPTE JIM VÁNOČNÍ DÁRKY U NÁS

 
Vládní nařízení platí skoro ve všech obchodech a službách, ale objednávat dárky na vánoce Vám nikdo nezakázal...My jsme to ještě nevzdali a v našem centru máme ještě otevřenou výdejnu a příjem zásilek se ZÁSILKOVNA.CZ
 
Taky uvažujete co na Vánoce, tak Vám posíláme naši malou inspiraci. MŮŽETE SI KOUPIT ÚŽASNOU PRAŽENOU BRAZILSKOU KÁVU, V NABÍDCE MÁME I BEZKOFEINOVOU, DÁLE ÚŽASNOU NABÍDKU ČAJŮ TEAHAOUSE EXCLUCIVE!!
 
NO A POPRVÉ MÁME V NABÍDCE ÚŽASNÉ PYTLÍKY BEZOBAL, KTERÉ NÁM ZNÁMÁ FIRMA WRAP UP UDĚLALA PŘÍMO PRO NÁS!!! TŘEBA SI DO NICH MŮŽET USCHOVAT NAŠI SKVĚLOU KÁVU ŽIVOTA, BALENÍ 100g.
 
Budeme rádi, když si dárky u nás objednáte, aspoň nám pomůžete z nejhoršího
Objednávat můžete na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 604 455 673. Zboží Vám doručíme buď osobně, nebo
poštou. Platit můžete bezhotovostním způsobem nebo na dobírku
 
Pro Více informací nám volejte na číslo: 604 455 673 nebo objednávky můžete posílat i mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
 

Přidáno dne: 23.10.2020

VÁNOČNÍ CUKROVÍ

 

Hezký den Vám přejeme, máte rádi Vánoční cukroví a nechcete se v této době ještě nervovat!!!

 

Nevadí, můžete si objednat cukroví u nás. Objednávky pošlete na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na čísle: 604 455 673

 

Těšíme se na Vás

 

Přidáno dne: 23.10.2020

NOVÁ MAŠINKA JE V PROVOZU

 
Dnešním dnem nám začal sloužit náš nový pomocník v Kavárně Života ve FN Ostrava, presovar NIVONA
 
Tak milí pacienti, milovanou kávičku při Vašem čekání na vyšetření Vám uděláme ještě s větší láskou
Děkujeme moc STATUTÁRNÍ MĚSTO OSTRAVA za poskytnutou dotaci na tento presovar
 
Dnešní první směnu odsloužila naše milá Maruška a suprový Karel.
 

Přidáno dne: 19.10.2020

VĚŘÍM V ŽIVOT, PROSÍM O SDÍLENÍ!!!

 
Máte také místo, kde si promluvíte s bohem, sami se sebou nebo tady nabíráte sílu před důležitým životním rozhodnutím. Já ano, to místo se jmenuje město BRNO
 
Poprvé se mě stalo osudným v roce 2010, kdy jsem tady s manželkou (tehdy přítelkyní) strávil 3 dny. Rozhodoval jsem se, jestli mám jít na šílenou, životu ohrožující operaci. Měl jsem dva názory lékařů, jedni ať na ni jdu a druzí, ti mě zase říkali, že v žádném případě na ni nemám chodit. Měl jsem za sebou 4 měsíce po své první operaci a také po drastické léčbě z rakoviny varlete, bohužel mě byly zjištěny další neduhy v oblasti retroperitoneálu. Nabídli mě operaci, které se odborně říká "retroperitoneální lymfadenopatie". Rizika byla obrovská, přesto jsem lékaři MUDr. Havránkovi bezmezně věřil a po pobytu v Brně jsem mu zavolal, že na operaci půjdu. Dobře jsme udělal, sice jsme si zase prošel peklem, operace trvala 7 a půl hodiny, ale přežil jsem.
Podruhé se mě stalo město osudným, když mě nastoupila na Farmaceutickou fakultu moje žena, tehdy přítelkyně. Těch cest, co jsem do Brna absolvoval, bylo hodně. Město Brno je prostě krásné.
A potřetí se mě stálo osudným včera. Přijel jsem do Brna, abych se rozhodl, jak dále v přetěžké době. Pandemie COVID-19 zahýbala naší společnosti neuvěřitelně a velmi citelně se to dotklo i neziskového sektoru. Bohužel, v současné době máme všichni svých starostí až nad hlavu, myšlenky pomáhat neziskovému sektoru jsou mnohdy až na posledním místě. Přesto, že neustále denně pomáháme onkologickým pacientům, je třeba mít uhrazené závazky vůči dodavatelům a dalším subjektům. Jak jsme už psali ve včerejším příspěvku, potřebujeme nutně pomoci s úhradou dlužné částky za rekonstrukci, protože jinak to znamená pro naše tolik vytoužené Centrum Života jistou smrt.
 
V srpnu letošního roku jsem dostal kudlou do zad od naší bývalé zaměstnankyně a druhý den jsme doma seděli s manželkou a také naším revizorem Jirkou Knoppem a rozhodovali se, jak dále v této těžké době. Nakonec jsme usoudili, že to ještě zkusíme a pojedeme dále, nechtěli jsme skončit jako mnoho neziskovek např. jak moje srdcovka MAMMA HELP, která pomáhala ženám s rakovinou prsu. Vedení této neziskovky se rozhodlo jí poslat do likvidace. Ani se jím nedivím, přesto po 20 letech činnosti, to muselo být velmi bolestivé rozhodnutí
Každopádně jsme měli v srpnu příslib od tří partnerů, že svých závazků vůči nám dodrží. Bohužel COVID-19 je semlel a my jsme zase nad propastí. Jedna faktura za rekonstrukci Centra života není dodnes uhrazena.
 
Proto Vás všechny MOOOOOC PROSÍME, POMOZTE NÁM
MY už jsme psychicky, fyzicky a duševně úplně na hraně svých schopností a možností.
 
Každopádně, včera jsem dospěl k zádnímu rozhodnutí - ČTYŘI ROKY STAČILY
 
Momentálně věnuji veškeré úsilí na záchranu našeho Centra Života, protože nikdy jsem se nevzdal. Nicméně jsem po čtyřech letech práce předsedy správní rady, koordinátora dobrovolníků a také ředitele centra totálně vyždímaný. Pokud se má fond někde posunout, potřebujeme mladou a zároveň novu krev. FOND POTŘEBUJE OKYSLIČIT, mě už bohužel kyslík dochází. V průběhu příštího roku opustím funkci ředitele centra a výkonného představitele fondu. Do konce roku 2021 se pokusíme obsadit funkci ŘEDITELE NADAČNÍHO FONDU, který bude mít veškerou exekutivu ve fondu na povel. Já už zůstanu pouze u dobrovolnictví a dalších rozvojových projektů, kde se budu snažit zúročit své znalosti a zkušenosti. Na ostatní věci už nebudu mít čas ani prostor. Možná jsem tím rozhodnutím některé zklamal, ale je pevně věřím, že to je nejlepší rozhodnutí pro nadační fond.
Děkuji moooc vše skvělým lidem, kteří jste mě včera po zveřejnění příspěvku psali a volali, já si to NESMÍRNĚ VÁŽÍM
 
Ptali jste se mě na odpověď: "Co se stane, když peníze na provoz Centra Života neseženeš". Jednoduchá odpověď! Život jde dál a přestože mě do bude dlouho bolet, musím se s tím naučit žít. V životě jsem si prošel peklem, pánbůh mě dal kolikrát zabrat jak někomu ne za 1000 let, tak vím, jaká je hodnota lidského života.
Pokud epidemiologická situace dovolí, budu mít koncem roku sezení se zástupci nakladatelství ALBATROS MEDIA. Rád bych zase posunul svou snahu o vydání publikace o mém životním osudu...
Tak nám všem přátelé držte palce, snad to dobře dopadne. A vy se hlavně mějte na pozoru před COVID-19, opravdu je ten prevít velmi zrádný.
 
S úctou k Vám všem Váš Pavel Novotný
 

Přidáno dne: 21.10.2020

I V TĚŽKÉ DOBĚ MYSLÍME NA ONKOLOGICKÉ PACIENTY

 

COVID, NECOVID, onkologičtí pacienti potřebují léčbu neustále
 
Dneska jsme darovali Oddělení rehabilitace při Nemocnici Agel Ostrava-Vítkovice nového úžasného pomocníka. Jedná se o speciální chodítko typu TAURUS premium a jak mě bylo řečeno obsluhujícím personálem, jedná se o MERCEDES mezi chodítky.
 
Říkáte si chodítko a onkologičtí pacienti? Asi víte, že mnoho pacientů na chirurgii a dalších oborech, musí po odstranění nádoru absolvovat před další léčbou rehabilitaci, aby mohli být lépe připraveni. Tento pomocník je perfektní v tom, že pomocí jednoho tlačítka si umí pacient sám nastavit výšku opěradla a také brzdy jsou špičkové. Pacient se tak cítí při chůzi velmi bezpečně
Takže milí pacienti, pokud budete nuceni tohoto pomocníka využít, ať se Vám s ním chodí velmi dobře...
 
Hodnota darovaného chodítka činí rovných 30.000, -Kč a chodítko bylo pořízeno z účtu k vyhlášené veřejné sbírky.
 
UPŘÍMNÉ DÍKY VŠEM DÁRCŮM
 

Přidáno dne: 19.10.2020